Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine kasvas kümnendiku võrra

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine kasvas kümnendiku võrra

Eelmisel nädalal kasvas ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine Eestis 10 protsendi võrra. Arstide poole pöördus kokku 4081 inimest, neist üle 55 protsendi olid lapsed.

Haigestumisi põhjustasid erinevad respiratoorsed viirused, eeskätt  paragripi- ja RS-viirused. Möödunud nädalal leidis esmakordselt kinnitust ka üks B gripi viirus, mis oli võetud sentinel seire kaudu pandud gripidiagnoosist.

Sentinel seires osalevad perearstid 11 maakonnast, kes saadavad iganädalaselt Terviseameti nakkushaiguste laborisse kinnitamiseks kõik gripile viitavate sümptomitega patsientidelt võetud proovid. Sentinel-seire eesmärgiks on gripihooaja epideemiaprotsessi hindamine ja võimalike muutuste jälgimine.  Esimene B gripiviiruse leid sentinel-proovist viitab võimalikule gripiviiruste leviku algusele Eestis. Täpsemat kinnitust sellele annab aga järgnevate nädalate andmete analüüs.

Tartu Ülikooli Kliinikumis kinnitati laboratoorselt kaks A gripidiagnoosi, kumbagi viirust ei subtüpeeritud ning lisaks ka üks B gripp.

Üldiselt vastab haigestumine Terviseameti andmetel hooaja tavapärasele tõusule ning haigestumise intensiivsus on jätkuvalt madalal tasemel. Nakatunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni 4- aastased lapsed.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada