Eestlased on eurooplastega võrreldes vähem positiivsed

Eestlased on eurooplastega võrreldes vähem positiivsed

Värske Eurobaromeetri uuringu järgi on eestimaalased meelestatud vähem positiivselt kui eurooplased keskmiselt. Antidepressante kulub Eesti vastanutel sama palju kui ELis keskmiselt.

Keskmisest vähem Eesti vastajaid kogeb 'alati' või 'enamuse ajast' selliseid positiivseid emotsioone nagu 'õnnelik', 'elurõõmus' ja 'energiline' (vastavalt 51%, 31% ja 46% võrreldes ELi keskmiste näitajatega 61%, 59% ja 51%), selgub uuringust.

Seevastu kogevad Eesti vastajad tervikuna negatiivseid emotsioone niisama sageli kui eurooplased, kusjuures ainsaks erandiks on, et vähem inimesi tajub end olevat 'rusutud ja depressioonis' (71% ei koge seda emotsiooni 'mitte kunagi' või kogeb 'harva' võrreldes 66%-ga ELis keskmiselt).

Keskmisest rohkem Eesti vastajaid tunneb, et nende tulemuslikkus ei ole kannatanud mõne füüsilise tervise probleemi tõttu (44% tulemuslikkus ei olnud 'mitte kunagi' väiksem võrreldes 41%-ga ELis keskmiselt). Kuid keskmisest rohkem vastajaid on suutnud vähem korda saata mõne emotsionaalse probleemi tõttu – veerand (25%) vastajatest väidab, et nii on juhtunud 'mõnikord' viimase nelja nädala jooksul, võrreldes keskmiselt vaid 18%-ga eurooplastest. Siiski on Eesti vastajate hulgas selliste inimeste osakaal, kes  on viimase 12 kuu jooksul pöördunud abi saamiseks spetsialisti poole, ELi keskmisega võrreldes sama (17% võrreldes 15%-ga ELis keskmiselt) ega ole muutunud aastast 2006.

Selliste inimeste osakaal Eesti vastajate hulgas, kes on viimase 12 kuu jooksul kasutanud antidepressante, on sama, mis ELis keskmiselt (6% võrreldes 7%-ga ELis keskmiselt). Kuid Eesti vastajad kasutasid depressiooni vastu antidepressante rohkem (66%) kui ärevusepuhul (34%), samal ajal kui Euroopas võetakse neid keskmiselt võrdselt nii depressiooni kui ärevuse puhul.

Eesti vastajad on teistest eurooplastest rohkem mures töökoha turvalisuse pärast (33% tajub oma töökohta ohustatuna võrreldes 25% keskmiselt). Siiski usuvad nad keskmisest rohkem, et nende hetketöökoht vastab nende oskustele, ning kogevad austust ja tunnustust, mis neile osaks saab, ülejäänud eurooplastega võrdselt.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada