Kuidas suitsust loobuda?

Kuidas suitsust loobuda?

Tervise Arengu Instituudi ekspert suitsetamise ennetamise ja loobumise nõustamise alal Tiiu Härm ütleb, et igapäevasuitsetajaid on Eestis 26%.

„Meeste seas on igapäevasuitsetajaid 38.6%, naiste seas 17%. Mida kõrgem haridus, seda vähem suitsetajaid. Töötute seas on igapäevasuitsetajaid 52%, kui mehed eraldi välja võtta, siis 66%,“ toob Härm näiteid. „17% suitsetavatest naistest 10,6% jätkab suitsetamist ka raseduse ajal. Need arvud on järjest tõusnud,“ tõdeb nõustaja.

„Iga viies arst annab nõu suitsetamisest loobumiseks. Seda on vähe“, arvab Härm. „Ainult 7% hambaarstidest juhib sellele tähelepanu. 65% soovitustest suitsetamisest loobumiseks tuleb meediast, perelt, sõbralt,“ lisab ta.

Selleks, et suitsetamisest loobuda, peab Härmi kinnitusel seda ise tahtma. „Nõustamisega saab inimese motivatsiooni tõsta ja arutatakse põhjuseid, kuidas olukorda parimal viisil lahendada,“ ütleb ta.

Täna on Eestis 14 suitsetamisest loobumise nõustamise kabinetti.

Vaata siit, kuidas suitsetamisest loobuda.

Tubakast loobumise meditsiinilist nõustamisteenust osutatakse Eestis suitsetamisest loobumise nõustamise (SLN) kabinettides.

Suitsetamisest loobujate nõustamise kabinetid 
Suitsetamisest loobujate nõustamise kabinetid noortele

Suitsetamisest loobumise nõustamisteenus on patsiendile tasuta. Nõu ja abi nii eesti kui vene keeles, ka üleriigiliselt tasuta telefonilt 126 ja Eesti Vähiliidu tasuta nõuandetelefonilt 800 2233.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada