Kemikaalide kasutamine rikub ajapikku tervist

Kemikaalide kasutamine rikub ajapikku tervist

Kokkupuude erinevate kemikaalidega on enamikes elu- ja majandusvaldkondades paratamatu, kuid paljude tegevuste juures inimesed ei oska mõeldagi kasutatavale ainele kui kemikaalile, mis võib nende tervist ohustada.

"Tegelikult võib selline hoolimatus väga kurjasti kätte maksta; mõnikord ilmneb mõju koheselt, teinekord alles aastate pärast. Mõnedel juhtudel on tervisehäire mõõdukas - näiteks silma- ja/või nahaärritus, kuid tõsisema probleemi puhul viia kas astma, viljakusprobleemide ja sünnidefektide või isegi vähktõveni,"selgitab Tööinspektsiooni töötervishoiu peaspetsialist Silja Soon.

"Alati ei ole oluline, kas kokkupuude mürgiga on olnud lühiajaline või on see kestnud aastaid. Tekkinud tervisehäire läbi kannatab töötaja elukvaliteet, tööandja rahakott, ning see on koormiseks kogu ühiskonnale,“ lisab ta.

Tööinspektsioon alustas täna kampaaniat, mille eesmärk on õpetada rakendama tööohutuse ja töötervishoiu parimaid praktikaid.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

valentina djomina
15.09.10 18:48
iga inimene puutub kokku kemi kaalidega,nii kättega kui ka hingamisega.näit.kõik pesemis asjad mõjuvad kätele,nii ka lõhnained mõjuvad hingamis teedele. Tahaks küsida, kas õhuvärskendajad pihustiga möjuvad hingamisorganitele?aaitäh!
-9
   
+10

Lisa kommentaar

Saada