Psühholoog: hasartmängusõltlasi on päris palju

Psühholoog: hasartmängusõltlasi on päris palju

Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse psühholoogi Pille-Riin Kaare sõnul on keskuse poole pöörduvate abivajajate hulk päris suur.

Keskus on olnud avatud 2008. aastast ning kokku on nende poole pöördunud üle 200 abivajaja. "See hulk on päris suur;" ütles Kaare ERR-ile. Sel aastal on keskus registreerinud 43 uut abivajajat.

Kaare sõnul pöörduvad keskuse poole nii abivajajad ise, kes tahavad sõltuvusest vabaneda, kui ka sõltlaste, kes veel oma probleemi ei tunnista, pereliikmed. Neile õpetatakse keskuses, kuidas sõltlasega käituma peab ning kuidas teda mõjutada saab.

65% Eesti 15-74 aastasest elanikkonnast ehk 675 000 inimest on pärast 15. eluaastat mänginud raha peale hasart- ja õnnemänge. Umbes pooled nendest inimestest, kes on hasart- ja õnnemänge raha peale mänginud, on seda praeguseks teinud ka eelkõige intterneti vahendusel, ehk mänginud kaughasartmänge. Põhiosa sellest moodustavad interneti teel müüdavad loteriid, aga samuti internetikasiinod, internetipokker, spordiennustused, selgub Hasartmängusõltuvuse Nõustamisekeskuse algatusel Emori läbiviidud küsitlusest.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada