Enteroviirustesse haigestumine on tõusnud

Enteroviirustesse haigestumine on tõusnud

10. septembri seisuga on Eestis registreeritud kokku 51 enteroviirusmeningiidi haigusjuhtu, neist 18 haigusjuhtu on lisandunud juulis ja augustis Viljandimaal.

Teistes maakondades haigestumise tõusu täheldatud ei ole, teatas Terviseamet.

Haigestunute vanus Viljandimaal jääb vahemikku 4-41 aastat, valdavalt on haigestunud lapsed. Tegemist ei ole haiguspuhanguga, kuna registreeritud haigusjuhud ei ole omavahel seotud.

Laboratoorse uuringu alusel on haigustekitajaks enteroviirus ECHO 30.

Suvekuudel täheldati enteroviirusnakkustesse haigestumise tõusu ka Soomes ja Lätis, kusjuures Soomes oli haigustekitajaks sama viirus, mis Eestis.

Enteroviirusnakkused on maailmas laialt levinud nakkushaigused, mille hulgas esineb aeg-ajalt ka enteroviirusmeningiiti ehk ajukelmepõletikku.

Enteroviirusnakkused levivad valdavalt maist septembrini. Haigusvormid on mitmekesised, sümptomiteks võivad olla kergekujuline neelupõletik, kõhuvalu, kõhulahtisus ja palavik. Küllalt sageli kulgeb enteroviirusnakkus haigusnähtudeta vormis. Sageli  kujuneb vanemaealistel välja immuunsus teatud piirkonnas valdavalt levivate enteroviirustüüpide vastu, seepärast haigestuvad sagedamini just lapsed, noorukid ja nooremad täiskasvanud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Gea
13.09.14 14:46
Minu 2 aastasel lapsel on kestnud enteroviirus juba kaks kuud. Oleme käinud perearstil ja nahaarstil. Alguses saime antibiootikumi perearstilt kuna ta arvas et tegu mingi muu bakteriaalse viirusega. Haigus üle ei läinud. Kehal tälid, mis sügekevad ja talla alla on tulnud mõned villid mis on valulikud ja kummaliselt paaripäevaga lähevad väga suureks. Olen teinud nad katki sest nad teevad ikka põrgu valu eriti öösiti, mis mööduvad lapse nutuga. Oleme saanud sinkloksutit et täppe üle teha. Päris aitab.Aga ...Haigus hakkas 2augustil ja on tänaseni. Tartu nahaarst kehitas õlgu ja ei osanud midagi öelda miks meil see üle ei lähe. Tänane öö oli taas pörgu, talla allatulid uued punased täpid mis hakkavad villideks muutuma. Keha on kratsitud täppe täis muidugi armidest ma ei räägigi...suurevarba küüned maas. Ausalt on mul endal suur masendus peal.Kui keegi oskab midagi tarka öelda siis vöib mulle mailile kirjutada eljasteg@hot.ee
-4
   
+7

Lisa kommentaar

Saada