Selguvad Eesti kõige tervisesõbralikumad tööandjad

Selguvad Eesti kõige tervisesõbralikumad tööandjad

Esmakordselt kuulutatakse välja üle-eestiline konkurss “Tervisesõbralik töökoht 2010”.

Konkurssi korraldavad ajakiri Tervis Pluss ja Tervise Arengu Instituut koos Tööinspektsiooni ja advokaadibürooga Sorainen. Tervisesõbralik on töökoht, kus arendatakse tervist toetavat keskkonda ning väärtustatakse tervislikku elustiili. ”Konkursi eesmärk on töötajate tervise tähtsustamine ning töötajate tervisesse panustavate organisatsioonide tunnustamine,” lausus üks korraldajatest, ajakirja Tervis Pluss peatoimetaja Evelin Samuel. ”Eri riikide näidete alusel tuleb iga töötaja tervisesse investeeritud rahaühik ettevõttele tagasi isegi kuni kaheksakordselt, kuid investeering tervisesse ei pruugigi tähendada ilmtingimata rahalist kulu.”

Eesti inimeste tervisenäitajad on Euroopas ühed kehvemad. Sotsiaalministeeriumi koostatud raport näitab, et üle poole ehk 62% Eesti haiguskoormusest langeb tööealisele elanikkonnale (20-64-aastased). See väljendub nii haiguse tõttu kaduma läinud töötundides, varases pensionilejäämises ja töövõimetuses kui ka tööealise elanikkonna kõrges suremuses.

”Halb tervis vähendab töötundide arvu nädalas meestel enam kui 12 tunni võrra ja naistel enam kui kaheksa tunni võrra ning suurendab pensionile mineku tõenäosust 6% võrra võrreldes hea tervisega inimestega,” märkis Tervise Arengu Instituudi peaspetsialist Külli Luuk. Ta lisas, et uuringute järgi puudus tervislikel põhjustel 2008. aasta jooksul töölt 51% töötajatest, neist 27% kuni 10 päeva ning kümnendik kuni 20 päeva. Sama aasta andmetel Euroopas aga üks töötaja neljast.

Tööandjatel on laialdased võimalused töötajate füüsilise ja vaimse heaolu mõjutamiseks  töökeskkonna ja -kultuuri kujundamise kaudu. Paljudel juhtudel saab töökohas teha suuri muutusi ka ilma raha kulutamata. ”Konkurss annab meile hea võimaluse koguda häid praktikaid ning jagada neid teistega, et veelgi rohkem asutusi saaks neid oma töötajate tervise ja heaolu jaoks rakendada,” lisasid korraldajad.

Täida konkursi ankeet siin.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada