Tulemusliku arstilkäigu pandiks on kodutöö

Tulemusliku arstilkäigu pandiks on kodutöö

Tarbimisekspertide sõnul võib visiidiks valmistumine parandada tervist ja säästa raha.

Tarbijatele on saanud harjumuseks teha enne ostu sooritamist uurimistööd, et olla kursis kõigi valikuvõimaluste ja parimate pakkumistega, olgu tegu uue hambaharja või autoga. Tarbimisekspertide sõnul tuleks samamoodi suhtuda ka meditsiiniteenustesse, kirjutab HealthDay News.

Ameerika ennetava meditsiini instituudi president ja tegevjuht Don Powell soovitab panna kirja kõik kaebused, mis teil oma tervisliku seisundi kohta on, ja võtta see nimekiri arsti juurde kaasa.

Loetelu peaks hõlmama kõiki sümptomeid, ravimeid, mida võtate, asjasse puutuvaid haigusjuhte perekonnas, hiljutisi muudatusi eluviisis ja muid tervisealaseid küsimusi, mis teil meeles mõlguvad.

Kui oskate oletada, mis on teie tervisehäda põhjus, peaksite proovima internetis või meditsiiniraamatute abil omal käel natuke uurimistööd teha. Lisaks võiksite enne arsti juurde tõttamist helistada tervisenõu telefonil. Uurimistöö käigus võite teada saada, et teie tervisehäda saab ravida ka kodusel teel, ilma arsti abita. Samuti võite teada saada, et kiirabi pole vaja kutsuda, ja oodata, kuni te järgmisel päeval perearsti külastate.

Enne arsti juurde minemist kirjutage üles kõik küsimused, mis teil oma haiguse või kaebuse kohta on. Kui arst kirjutab teile välja ravimi, küsige kindlasti lisateavet: miks just see konkreetne ravim? Milliseid alternatiive on selle ravimi võtmisele? Millised on võimalikud kõrvaltoimed? Kas on olemas sama toimega geneeriline ravim?

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Naistearst G.Litter
23.08.10 08:15
Haigekassa lepinguga ehk nn. tasuta, 50.- eest naistearsti juurde tulles:
-kaasa gün. analüüside koopiad eelnevatest asutustest jooksva aasta ja eelneva aasta kohta;
-gün. OP protokollide koopiad ja pat. histol. uuringute koopiad;
-veregrupi ja reesuskuuluvuse koopia, ise saab teha www.laborid.ee-s,

Lugege jurde: www.naistearst.ee
-3
   
+3

Lisa kommentaar

Saada