Laieneb ettevõtete ring, kes soovivad aktiivselt panustada HIV-ennetusse

Laieneb ettevõtete ring, kes soovivad aktiivselt panustada HIV-ennetusse

Koalitsioon „Ettevõtted HIV vastu“, mis ühendab HIV-ennetuses aktiivselt kaasa löövaid äriettevõtteid, jätkab laienemist.

Hetkel üheksat ettevõtet ühendava koalitsiooniga liituvad Rimi Eesti Food, DHL Estonia ja Boehringer Ingelheim Eesti filiaal, huvi on üles näidanud mitmed teised ettevõtted.

Koalitsiooni uus eestvedaja Keit Fomotškin arvab, et mida laiem on HIV-epideemia peatamise nimel pingutavate ettevõtete arv, seda laiemalt saab HIV-alaseid teadmisi ühiskonnas levitada.

Koalitsioon „Ettevõtted HIV vastu“ on ainus Eestis, kes kaasavad tööandjaid aktiivselt HIV-epideemia leevendamisse ning keskendavad ennetustöö aktiivsele tööealisele elanikkonnale.

„Tööandjatel on ainulaadne võimalus inimeste tervisekäitumist kujundada – esiteks veedame tööl olulise osa oma ajast, teiseks on tööandja haardeulatuses vanusegrupp, kes hetkel enam HI-viirusesse nakatub (25-35-aastased). On heameel näha, et üha rohkem ettevõtteid peavad oma töötajate ja nende lähedaste tervist tähtsaks ning on valmis selle heaks ka midagi ära tegema,“ selgitas ettevõtjate panuse olulisust koalitsiooni juhi kohalt lapsepuhkusele siirduv Mairi Jüriska.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada