Kristo Ausmees: vaid neljandik meestest tegeleb tervisespordiga

Kristo Ausmees: vaid neljandik meestest tegeleb tervisespordiga

Tartumaa mehed otsustasid oma tervise eest hakata seisma nii, et iga projektiga “Mehed liikuma” ühinenud mees sõlmib iseendaga kihlveo ja kaotuse korral annetab summa tervislike tegevuste tarvis.

Meestearstina töötav Kristo Ausmees (32) hindab oma tervist heaks, kuigi vööümbermõõdu tahaks praeguselt 102 sentimeetrilt 94ni kahandada. Ta võtab 3–4 korda nädalas ette tunnise jooksuringi ja vähemalt korra nädalas käib lapsega metsas matkamas, kirjutab Maaleht. “Vaid 26% meestest tegeleb aktiivselt tervisespordiga,” toob Ausmees välja kurva statistika. “Meie eesmärk on muuta meeste tervisega seotud hoiakuid.”

Programmi eesmärk on eelkõige rohkem liikuma hakata ja seeläbi oma tervist parandada.

Praeguseks on Tartumaa aktiivgrupiga liitunud 37 meest vanuses 26–70 aastat. Kõigi nende tervisenäitajad on mõõdetud, alates vööümbermõõdust ja kehamassi indeksist ning lõpetades kolesterooli ja testosterooni ehk meessuguhormooniga. Nüüd on plaan rohkem liikuma hakata ja ühiselt ka Tartumaa tervisespordiüritustel osaleda. Nelja kuu pärast, kui programm läbi, tuleb uus mõõtmine.

Sellest ka idee, et kõik Tartumaa aktiivgrupi mehed sõlmivad iseendaga kihlveo. Selleks tuleb kirja panna eesmärk, mille nad tahavad nelja kuu pärast saavutada ja lisada ka summa, mille peale kihla veetakse. Kui sügisel selgub, et eesmärk on täitmata, tuleb meestel see summa edaspidi tervislike tegevuste peale kulutada.

Pildil Kristo Ausmees. Foto: Scanpix

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada