Kuum ilm sunnib paljusid arstide poole pöörduma

Kuum ilm sunnib paljusid arstide poole pöörduma

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) vastuvõttu tulid esmaspäeval kuuma ilma tõttu kannatavad patsiendid nii omal jalal kui ka kiirabiga.

PERH-i reanimobiiliosakonna juhataja Arkadi Popov ütles, et kroonilisi haigusi põdevatel patsientidel kuuma ilma korral haigused ägenevad, vahendab ERR. "Patsiendid, kellel on isheemiatõbi, hüpertooniatõbi, südamepuudulikkus - need kannatavad kõige rohkem," selgitas Popov.

Kuumarabanduse tunneb ära kerkinud kehatemperatuurist, peavalust ja iiveldusest ning tegutseda tuleb siis kiiresti. Popov selgitas, et kui see juhtub rannas, siis peab kiiresti vette minema. "Kui ema näeb, et laps muutus loiuks, kahvatuks või üleliigselt punaseks, higiseks, siis kiiresti vette, müts pähe ja midagi külma nendesse piirkondadesse, kus on suuremad veresooned - kaenla alla, kubeme piirkonda, kaela piirkonda, külm kompress pähe ja rohkelt vedelikku juua." Joogiks sobib praeguste ilmadega kõige paremini mineraalvesi.
 
Onkoloog, doktor Marianne Niine nentis, et ilus päikeseline suvi toob talle sügisel uusi patsiente. "Eestis diagnoositakse igal aastal tuhatkond uut nahavähi juhtu ja 250 melanoomi. Iga aastaga see number suureneb," rõhutas ta.

Niin selgitas, et valge inimese kaitsevõime ei ole kuigi suur ja geenimuutused, mis võivad rakkudes tekkida, võivad viia väga raskete tagajärgedeni. "Nahk on organ, mis ei unusta, mis temaga tehtud on," lisas onkoloog. Eriti ohtlikud on tema sõnul lapsepõlves saadud päikesepõletused.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada