Pandi nurgakivi Nõmme tervisekeskusele

Pandi nurgakivi Nõmme tervisekeskusele

1. juulil sai sümboolse nurgakivi Nõmmele endise polikliiniku hoonesse rajatav Nõmme tervisekeskus, mis valmib 2011. aasta kevadel. Renoveerimistööde maht on 17 miljonit krooni. Uues keskuses võtavad patsiente vastu perearstid ja eriarstid, avatakse hambaravikeskus ning apteek.

 „Lääne-Tallinna  Keskhaigla on huvitatud esmatasandi arstiabi võimaluste parandamisest Nõmme elanikele. Uues Nõmme tervisekeskuses on arstiabi kättesaadav ka õhtusel ajal ja nädalavahetuseti. Vajadus sellise teenuse järele on olemas,“ sõnas Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH)  juhatuse esimees Boris Kirt. „LTKH loob rekonstrueerimisega kaasaegseid töötingimusi töötajatele ning kaasaegsed olme- ja ravitingimused patsientidele.“,  lisas Kirt.

„Antud investeering, 17 miljonit kooni, on samas suurusjärgus kui investeering, mis tehti  eelmisel aastal Nõmme turu renoveerimiseks. See on suur samm Nõmme elukeskkonna parendamisel,“ sõnas Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra. „Eelmisel aastal korraldas Nõmme Linnaosavalitsus küsitluse eakate nõmmelaste seas ja 2/3 üle 65-aastasest Nõmme elanikest pidas uut tervisekeskust kõige olulisemaks objektiks Nõmmel.“, lisas Vakra.

Tervisekeskuses hakkavad tööle LTKH eriarstid ja perearstid. Esmakordselt Eestis alustavad uues tervisekeskuses tööd munitsipaalperearstid, keda toetab Tallinna linn. Uues tervisekeskuses avatakse kaasaegne pilt-diagnostika osakond uusima röntgeni ja ultraheli aparatuuriga. Tervisekeskusesse on veel planeeritud  laboriteenused, hambaravikabinet ja apteek. Uue Nõmme Tervisekeskus on suunatud Nõmme linnaosa elanike teenindamiseks.

„Sümboolse nurgakivi asetamisega anname stardi mahukale renoveerimistööle“, sõnas LTKH haldusjuht Märt Kõlli. „Järgmise aasta kevadel avatavas uues Nõmme tervisekeskuses on uuendatud kõik maja kommunikatsioonid. Erilist tähelepanu on pöörame puuetega inimestele mugavate liikumisvõimaluste tagamisele, majja ehitatakse spetsiaalne lift. Välja ehitatakse maja ärklikorrus ja paigaldatakse kaasaegne ventilatsioonisüsteem,“ kirjeldas Märt Kõlli planeeritavaid töid .

Põhjalikult rekonstrueeritava tervisekeskuse nurgakivi asetasid Tallinna abilinnapea ja LTKH nõukogu esinaine Merike Martinson, LTKH juhatuse esimees Boris Kirt, Nõmme linnaosavanem Rainer Vakra ja  ehitustöid teostava Fund Ehitus OÜ  juhatuse esimees Ott Kikkas.

Nõmme Tervisekeskus asub Nõmmel Jaama tn 11. Uus tervisekeskus avatakse endises Nõmme polikliiniku renoveeritavas hoones.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada