Teismelise aju ei luba keskenduda

Teismelise aju ei luba keskenduda

Teismelistel on raske õppimisele keskenduda, sest nende aju on vähem arenenud kui seni arvatud. Nii väidavad äsja Inglismaal tehtud uurimistöö autorid.

Kuigi teismelised näevad välja juba enam-vähem nagu noored täiskasvanud, on nende aju väidetavalt sarnasem laste omale. Seetõttu ongi teismelised vähem organiseeritud ning segajate mõjule altimad kui täiskasvanud, vahendavad ERR teadusuudised.

Londoni University College'i teadlased kirjutavad ajakirjas Journal of Neuroscience, et aju saab päris valmis alles kahekümnendate eluaastate lõpul või kolmekümnendate alul.

Uuringu autorite sõnul ei ole teismelistel alati sugugi lihtne koolitundi tähelepanelikult jälgida, sest nende mõte kipub uitama. Aga see ei ole ka nende süü. Süüdi on nende aju talitlus. Teismelistel lihtsalt ei ole kõik täiskasvanule iseloomulikud vaimsed võimed välja arenenud.

Teadlased palusid 7–27-aastastel katseisikutel ülesandeid lahendada, näiteks peast tähestikku lugeda ja ära tunda, millised tähed sisaldavad kõveraid jooni. Samal ajal näidati mõtte kõrvalejuhtimiseks arvutiekraanil sirgete joontega tähti ja mõõdeti ka magnetresonantsmeetodil ajuaktiivsust.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada