Elundidoonorid päästavad elusid

Elundidoonorid päästavad elusid

Pühapäeval, 16. mail tähistatakse elundidoonorite päeva. Päev on pühendatud neile, kes on aidanud päästa inimelu, kinkides abivajajatele enda või ajusurmas viibiva lähedase elundi.

Eestis tehakse elundisiirdamisi alates 1968. aastast ning igal aastal vajab mõnda uut organit rohkem kui poolsada inimest. Kõige rohkem siiratakse neeru, aga ka maksa, silma sarvkesta, veresooni, luukudet ja vere tüvirakke. Eelmisel aastal tehti Eestis 53 neeru- ja 4 maksasiirdamist, aasta lõpus ootas uut neeru 58 ning maksa 2 patsienti.

Elundidoonorlus on Eestis jätkuvalt võrdlemisi tundmatu teema, mis väärib eelkõige oma humaansuse tõttu lähemat tutvustamist. Kuna otsus elundit loovutada on delikaatne ja keerukas, on doonorid ja nende lähedased teeninud ära kogu ühiskonna tänu - sellepärast ongi elundidoonorite päeva motoks "Täname, et hoolid".

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

Herta Repnau
20.10.14 05:45
Kust saada rohkem teavet elundidoonorlusest?
-14
   
+14
MA ANNAKS
19.05.10 07:10
OMA ,, AJU ja mõistuse JUST RIIGIKOGUS nendele TÖÖTAVATELE JUHTIDELE.. SIIS EHK TULEB MÕNELE OINALE PÄHE ,,ET EESTI RAHVAS OOTAB TÖÖD,, JA eesti tööline EI TUNNE TÖÖANDJA JUURES ennast ORJANA,, NAGU PRAEGU, eestis käib , VOT NII ON lood JUHTIVAD TAINAPEAD ... KES ON TÖÖANDJALE SEADUSEGA ANDNUD ÕIGUSE TÖÖLINE UKSEST VÄLJA VISATA NAGU ,,KOER TÄNAVALE ,, ...KAS OOTATE JUBA RIIGIKOGUS SUVEPUHKUST ,, VÕI TEETE KA RAHVA edasiseks TOIMETULEKUKS EESTIMAAL TÖÖLEIDMISEKS TÖÖD
-15
   
+13
MA ANNAKS
19.05.10 07:09
OMA ,, AJU ja mõistuse JUST RIIGIKOGUS TÖÖTAVATELE JUHTIDELE.. SIIS EHK TULEB MÕNELE OINALE PÄHE ,,ET EESTI RAHVAS OOTAB TÖÖD,, JA eesti tööline EI TUNNE TÖÖANDJA JUURES ennast ORJANA,, NAGU PRAEGU, eestis käib , VOT NII ON lood JUHTIVAD TAINAPEAD ... KES ON TÖÖANDJALE SEADUSEGA ANDNUD ÕIGUSE TÖÖLINE UKSEST VÄLJA VISATA NAGU ,,KOER TÄNAVALE ,, ...KAS OOTATE JUBA RIIGIKOGUS SUVEPUHKUST ,, VÕI TEETE KA RAHVA edasiseks TOIMETULEKUKS EESTIMAAL TÖÖLEIDMISEKS TÖÖD
-16
   
+14

Lisa kommentaar

Saada