Diabeedibuss alustas ringsõitu

Diabeedibuss alustas ringsõitu

Heategevusliku kampaania käigus sõidab diabeedibuss aasta lõpuni läbi kõik maakonnad, et just maapiirkondade inimesed saaks tasuta oma suhkruhaiguse riskifaktorit kontrollida. Buss startis Saaremaal.

Eestis on praegu arvel üle 70 000 diabeedihaige inimese. Kui veel kümmekond aastat tagasi peeti teise tüübi diabeeti pensionäride haiguseks, siis Eesti diabeediliidu presidendi Ulvi Tammeri sõnul haigestuvad sellesse haigusesse juba ka teismelised, vahendas "AK".

Saaremaal käisid oma veretilka andmas 60 inimest, kellest koguni 11 avastati diabeet. Nüüd peavad nad alustama diabeediraviga.

"Diabeeti haigestumine kasvab väga kiiresti ja meil on rida haigeid, kes ei tea oma haigusest veel mitte midagi. Nad käivad ringi kui viitsütikuga pommid ja leiavad oma diabeedi üles alles siis kui tekivad tüsistused," rääkis Ulvi Tammer.

Diabeedibuss jätkab oma ringsõitu 25. mail Tartumaal, 3. juunil Lääne-Virumaal ja 10. juunil Läänemaal.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Sass
13.05.10 18:51
Teretulnud ettevõtmine. Kahjuks ei olnud enne selle bussi tulekut teavituskampaaniat, nii et ajaleheartikkel diabeedibussist mõjus paljudele lugejatelepahameelt tekitavalt, samuti ei antud teada, millal buss jälle Saaremaale tuleb kuigi sahinad sellest käivad. Ühelt poolt ma saan inimeste teavitamata jätmisest aru - raske ette kujutada, kui kohale oleks sõitnud 60 asemel sajad saarlased, teiselt poolt jälle tekib kohe küsimus, et kidas need 60 üritusest teada said, kas tutvuste kaudu eraviisiliselt?
-6
   
+5

Lisa kommentaar

Saada