Suguhaigusi saab kodus testida

Suguhaigusi saab kodus testida

Võimalusega suguhaigusi kodus testida ei propageerita arsti juurde minemata jätmist, vaid tahetakse jõuda inimesteni, kellel on arsti juurde pääseda keeruline.

Aadressil testikodus.ee saab internetist tellida mitmesuguste suguhaiguste teste ning seejärel saadetakse koju proovivõtmise komplekt, kirjeldas "Terevisioonile" antud intervjuus Quattromed HTI Laborid OÜ laboratooriumi arendusjuht Jõers.

"Inimene võtab ise proovi ja saadab laborisse, tulemused saab aga kätte kodulehelt ning ei pea kartma, et keegi teine neid näeb, sest selleks tuleb sisse logida," ütles Jõers. "Inimese nime me ei näe, testivastus tuleb koodiga".

Tema sõnul on testitulemuste juures alati kirjas ka soovitus minna arsti juurde ning sel viisil loodetakse tuua kontrolli ka need, kes muidu regulaarselt arsti juures ei käi.

Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse esinaine Mairi Kaha ütles, et tema hinnangul on süsteem hea, kuna haiguskahtlusega inimene saab testi tehtud. Kuigi viimastel aastatel on suguhaigustesse haigestumine vähenenud, on tema sõnul klamüdioos ja gonorröa noorte seas siiski päris laialt levinud.

Pildil Mairi Kaha. Foto: ERR

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada