Lõppenud hooajal võis seagrippi haigestuda 124 000 inimest

Lõppenud hooajal võis seagrippi haigestuda 124 000 inimest

Terviseameti hinnangul haigestus lõppenud hooajal Eestis seagrippi A(H1N1) ligikaudu 124 000 inimest, kuid haigestunuid registreeriti veel ka möödunud nädala lõpul.

"Möödunud gripihooaeg oli kindlasti erakordne. Teist sellist ei mäletagi," nentis terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar. Tema sõnul muutis hooaja erakordseks pandeemilise ja hooajalise gripi segunemine, vahendab Kuku raadio.

Esimene seagripi juht registreeriti Eestis mullu 29. mail, oktoobriks levis viirus rahvastiku hulgas ning nakatumine muutus Eesti-siseseks. Aktiivne haigestumine kestis möödunud aasta lõpuni.

Peamisteks viiruselevitajateks olid Eestis kooli- ja lasteaialapsed. Tipphetkel puudus haiguse tõttu koolist ligi 50 protsenti õpilastest ning 60 protsenti lasteaialastest, selgus terviseameti poolt sisse viidud puudumise seire tulemustest.

Terviseameti hinnangul võib seagrippi haigestunuid olla ligikaudu 124.000 inimest, mis moodustab 9-10 protsenti elanikkonnast. Seagripi tagajärjel suri 21 inimest, neist 10 vanemad kui 65 aastat, kaheksa inimest vanuses 28-65 aastat ja kolm last vanuses kolm, 13 ja 14 aastat.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada