Margus Viigimaa: normaalne kehakaal on südame sõber

Margus Viigimaa: normaalne kehakaal on südame sõber

Dr Margus Viigimaa soovib südamenädala valguses südamearstina kõigile jõudu normaalse kehakaalu ja vöö-ümbermõõdu saavutamisel ning säilitamisel ja tervislikust toidust rõõmu tundmisel.

Ülekaalulisus on suur probleem kogu maail­mas, sealhulgas ka Ees­tis. Uuringute andme­tel on eestimaalaste kehamassiindeks viimase 25 aastaga suurenenud, kirjutab Postimees.

„Ülekaalulistel inimestel on tunduvalt sagedamini südame­infarkte, südamepuudulikkust, -rütmihäireid ja ajuinsulte. Li­saks on neil tunduvalt enam diabeeti ja hüpertensiooni,“ räägib Viigimaa ning lisab, et südamehaiguste risk on märkimisväärselt suurenenud meestel, kelle vööümbermõõt on 102 cm või üle selle, ja nais­tel, kelle vööümbermõõt on 88 cm või rohkem.

„Normaalne kehakaal on süda­me sõber. Ülekaalulistel aitab kehakaalu langetamine juba paari kilogrammi võrra vähen­dada südamehaiguste riski,“ ütleb Viigimaa ning soovitab ülekaalulistel loobuda senistest toitumisharjumustest, toituda tervislikult ja liikuda se­nisest tunduvalt rohkem.

 „Olen veendunud, et tervis­lik toitumine on südametervise säilitamisel ja parandamisel üks kõige olulisemaid aspekte. Väl­tigem pikki vaheaegu toidukordade vahel ja kasutagem pigem väiksemaid toiduportsjoneid,“ soovitab kardioloog.

„Tervisespordi ja hobidega veedetud tunnid toovad puna palgele ja rahulolu südamesse, selle tulemusena on aga süda tervem,“ ütleb Viigimaa.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada