Eesti mehed käituvad eurooplastest riskantsemalt

Eesti mehed käituvad eurooplastest riskantsemalt

Sotsiaalministeeriumi terviseinfo ja analüüsi osakonna juhataja Liis Rooväli sõnul käituvad Eesti mehed riskantsemalt, kuid raske on kõigil - nii meestel kui naistel.

«Meeste hulgas on tõepoolest tööpuudus suurem kui naiste hulgas ja töö olemasolu on üks tervise tegureid ning majandusliku toimetuleku alus. Samas ei ole ma nõus väitega, et mehed on rohkem kannatanud kui naised - raske on kõigil, enamuste perede sissetulekud on vähenenud, raskem on peredel, kus kasvavad lapsed ja üks või mõlemad vanemad on jäänud tööta,» rääkis Rooväli Tarbija24-le.

Rooväli aga nendib, et masu otsest mõju tervisele on täna veel vara hinnata, sest mõju tervisele avaldub hiljem. Samuti saadakse infot tervisenäitajate kohta teatud ajalise nihkega.

«Näiteks viimased avaldatud andmed eeldatava eluea kohta pärinevad 2008. aastast ja siis meil meeste eluiga hoopis kasvas 1,5 aastat võrreldes 2007. aastaga. Naiste eluiga kasvas samal ajal 0,5 aastat. Samuti kasvas meeste tervena elatud eluiga kiiremini kui naistel,» selgitas Rooväli.

Rooväli kinnitusel esineb tervise ebavõrdsust soo, vanuse, hariduse ja sissetuleku osas ka teistes riikides. «Meeste eeldatav eluiga on meil paraku üks Euroopa Liidu madalamaid, Eesti mehed käituvad palju riskantsemalt, kui keskmine eurooplane ja sellega tuleb tegeleda,» sõnas Rooväli.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada