Ülikool meelitab noori arstiks õppima

Ülikool meelitab noori arstiks õppima

Avatud uste päevadel külastasid sajad keskkooliõpilased Tartu kõrgkoole, et selgust saada, millises tasuks sügisel õpinguid jätkata. Noori julgustati, et arsti erialaga on ka hiljem midagi peale hakata ning nõudlus noorte arstide järgi kasvab.

Arsti eriala on üks neist, millega on pärast ka midagi peale hakata, oli Biomeedikumis peetud infotunni mõttetera. Tulevastele tudengitele avaldas muljet, et aastaks 2020 on Eestis arstide arv kahanenud 3700 peale, mis tähendab, et tohtrite põud üha süveneb, vahendab Tartu Postimees.

Julgustava ja meelitavana kõlas abiturientidele seegi fakt, et Eesti ülikoolides õpetatavatest erialadest on TÜ arsti erialal kõige enam riigieelarvelisi ehk tasuta kohti – tervelt 140.

Tulevased tudengikandidaadid said selguse majja ka kutsesobivuse koha pealt. Nii nagu elektrik ei või elektrit karta, ei tohiks ka arst laipa peljata.

Esimene peatuspaik tehti Biomeedikumi lahangutoas, kus kolmanda kursuse tudengid olid uurimiseks inimkeha sisemise ilu lagedale toonud. Sadakond uudistajat said lahatavat päris lähedalt kaeda.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada