Saare maakonnas kaob võimalus hambaid narkoosi all ravida

Saare maakonnas kaob võimalus hambaid narkoosi all ravida

Seoses hambaarstide kolimisega kaob maakonnas võimalus hambaid narkoosi all ravida.

Praegu veel haigla ruumes tegutsevad Eva Tamkivi Hambaravi OÜ, Anne Illaku Hambaravi OÜ ja Heli Hiie Hambaravi OÜ kasutavad maakonnas ainsana oma patsientide ravimisel vajadusel narkoosi, mida ei tehta isegi Kuressaare hambapolikliinikus, kirjutab Meie Maa.

Uues asukohas narkoosi aga enam kasutada ei saa. “Paraku ei ole see võimalik, sest vaja on brigaadi ja vastavat aparatuuri,” nentis dr Anne Illak. “Narkoosiarst aga ei hakka ometi kogu aparatuuriga siit majast lahkuma. Seega ei osuta pärast meie kolimist seda teenust maakonnas enam keegi.”

Hambaarstide kolimise tingib rendilepingu lõppemine. Ruume polikliinikus pakuti viieks aastaks, kuid arstide sõnul eelistasid nad midagi kindlamat.

Kuressaare haigla ravijuhi Reet Tuisu sõnul ei saa hambaarstid senises kohas tööd jätkata, kuna projekti järgi on ruumid ette nähtud laiendatavale hooldusraviosakonnale. “Kauemaks kui viieks aastaks aga ei saanud tohtritele uusi ruume pakkuda, sest pole päris selge, milline saab olema polikliinikuhoone edaspidine rakendus,” lausus Tuisk. “Samas ei tähenda see ilmtingimata, et aja möödudes poleks rendilepingut hambaarstidega pikendatud.”

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada