Kas nätsutamisest saab kortsud?

Kas nätsutamisest saab kortsud?

Närimiskumm värskendab meie hingeõhku ja aitab suitsetamisest loobuda, kuid mõningate ilukirurgide arvates on tegemist veel ühe mõjuga – see tekitab kortse.

„Paljudel mu nätsu närivatel patsientidel on suu ümber teatud laadi kortsud,” märgib Nebraska osariigist Omahast pärit sertifitseeritud nahaarst ja ilukirurg dr Joel Schlessinger. „Ja ma arvan, et näts on mingil määral selle põhjuseks.”

Kuigi ühtegi uuringut, mis tõestaks seost nätsu närimise ja kortsude vahel, ei ole läbi viidud, tõuseb see teema aeg-ajalt iluteemalistes blogides esile, vahendab MSNBC.

Asjatundjad seostavad nätsu närimise ja kortsude tekke seost mitmete teguritega. „Närimisel tekib korduv liigutus, mis tekitab suu ümber musklite liigse kasutamise tagajärjel vagusid ja kurde,” kirjeldab Washingtonis tegutsev ilukirurg ja laserkirurgia ekspert dr Hema Sundaram.

„Ma usun, et nätsu närimine tingib musklite ülekoormuse ja võimalik, et lõhub naha tugikoe. See omakorda vähendab naha mahtu ja võib-olla ka selle elastsust,” lisas ta.

Kuid enne, kui te nätsu suust sülitate, mõelge ka järgmistele aspektidele. 2009. aasta oktoobris Saksamaal läbi viidud uuringus leiti, et „nätsu närimisel on oluline ja positiivne mõju keskendumisvõimele.” (Uuring hõlmas kahte 3. klassi õpilastest koosnevat rühma, kellel oli võrdlemisi vähe kortse.) On ka neid uuringuid, milles on tõestatud nätsu närimise stressi vähendav (uuring, mida toetas Wrigley), erksust suurendav ja nikotiinist võõrdumise sümptomeid leevendav mõju.

Pennsylvania osariigis Allison Parkis töötava sertifitseeritud lastehambaarsti dr Jane Soxmani sõnul toob nätsu närimine suurt kasu ka hammastele (dr Jane Soxman soovitab suhkru aseainet ksülitooli sisaldavaid nätse).

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

1 kommentaari

Minul oleks kysimus, Tööandjal on hirmus sygavad sirged kortsud suu ymbruses.
09.07.14 13:00
Minu tööandjal on sirged sygavad kortsud suu ymber ja ta on väga tige ja kibestunud. Mis haigus see on mis tekitab sygavad kortsud suu ymber . Ta on kyll koguaeg vihane ja önnetu. Aga tahaks aidata.
-31
   
+21

Lisa kommentaar

Saada