Kadunud patsient leiti haigla pööningult surnuna

Kadunud patsient leiti haigla pööningult surnuna

Enam kui aasta tagasi Sillamäe haiglast kadunuks jäänud eakas mees leiti eelmisel nädalal haiglahoone pööningult surnuna.

75aastane Vitali suunati Silla­mäe haigla hooldusosakonda 2008. aasta sügisel. Neli päeva hiljem mees kadus, kirjutab Põhjarannik.

Haigla peaarst Valeri Abramovitš ütles Põhjarannikule, et patsientide äraminekuid on neil ikka ette tulnud ning nagu tavapäraselt, teavitati sellest nii omakseid kui politseid.

Ilmselt oleks üle aasta tagasi pööningul surnud Vitali siiani seal, kui poleks juhtunud torustikuavariid, mis töömehed pööningule saatis. «Eks meil käidi ka aeg-ajalt pööningul, kuid surnu oli kivimüüri taga ning teda polnud näha,» rääkis peaarst. Ka polnud tunda mingit ebameeldivat lõhna. «Seal on kuiv ja hea tuulutus, nii et surnukeha oli lihtsalt mumifitseerunud.»

Abramovitš meenutas, et neil päevil, mil Vitali kadunuks jäi, vahetati hoonel katust ning tõenäoliselt seetõttu oli lahti katuseluuk, mis võimaldas hoolealusel pööningule pääseda. «Aga sinna üles minek pole sugugi lihtne ning keegi isegi ei arvanud, et 75-aastasel taadil võiks see õnnestuda,» sõnas ta.

Haigla juhtkond süüdistab juhtunus perearsti, sest haiglal pole psüühiliselt haigete inimeste jaoks kohandatud tingimusi. Omaksed leiavad aga, et süüdi on haigla, kuna mees oli nende vastutusel.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada