Omavalitsused taotlevad euroraha terviseprojektideks

Omavalitsused taotlevad euroraha terviseprojektideks

Kõigil linnadel-valdadel võimalik tänavu taotleda euroraha tööealiste inimeste tervise parandamist toetavate projektide jaoks.

Rahaküsimise vastu pole omavalitsustel midagi, kuid projektide eeldus on kohaliku terviseprofiili koostamine. See käib omavalitsustele üle jõu, kirjutab Oma Saar.

Lümanda vallas on profiili koostamise ideest kinni hakatud. Vallavanem arvab, et see annab põhjaliku ülevaate valla elanikkonna tervisekäitumisest ja heaolust.

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Imbi Jäe sõnul peaksid omavalitsuste kõik ülejäänud arengukavad ja planeeringud olema koostatud, lähtudes just terviseprofiilist.

“Kõige olulisem on, et inimesel oleks oma kodukohas hea ja turvaline elada,” lausus Jäe, kelle arvates tuleks isegi tee asfalteerimisel mõtelda, mis on tegevuse peamine eesmärk – kas see, et valda tuleks rohkem turiste, või see, et kohalikul külainimesel tee ei tolmaks ja sellest pidevast tolmu sissehingamisest tervisehädasid ei tuleks.

Neil omavalitsustel, kes suudavad oma paikkonna terviseprofiili valmis saada 22. märtsiks, on võimalik saada toetust ka selle koostamiseks (maakondlik dokument peab valmis olema 25. märtsiks). Augustis avaneb aga taotlusvoor juba projektidele meetmest “Tervist toetavate valikute ja eluviiside soodustamine”, kust omavalitsusel on kolme aasta peale võimalik oma piirkonnas elavate 16–64-aastaste inimeste jaoks küsida lausa miljon krooni.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada