Eestlased helistavad hädaabisse eurooplastest enim

Eestlased helistavad hädaabisse eurooplastest enim

Aasta alguses tehtud eurobaromeetri uuringu järgi helistavad Euroopa Liidu liikmesriikide võrdluses hädaabisse kõige rohkem eestlased.

Kui keskmiselt helistas Euroopas viimase viie aasta jooksul hädaabinumbrile 24 protsenti inimestest, siis Eestis valis selle perioodi jooksul hädaabinumbri 51 protsenti vastanuist, vahendab tarbija24.ee.  

Kõige vähem tuleb helistamist ette Iirimaal ja Küprosel - viimase viie aasta jooksul ei olnud seal hädaabinumbrit pidanud valima 85 protsenti inimestest.

Enamikes riikides, nagu ka Eestis, on lisaks Euroopa ühtsele numbrile 112 olemas ka kohalik number, Eestis on selleks 110.

Eestis nimetas 112 esmase hädaabinumbrina 90 protsenti vastanuist. 110 valitakse pigem politseiga seotud probleemi korral. 112 kasutasid eestlased enim nende Euroopa riikide seas, kellel on veel teinegi hädaabinumber.

Kui näiteks Suurbritannias helistas viimati Euroopa ühtsele numbrile kaks protsenti inimestest, kuna eelistati kohalikku numbrit, siis eestlaste seas kasutati 112 numbrit 87 protsendil juhtudest.

Eestis ei esinenud juhte, kus inimene küll helistas, päästjad saadeti välja aga kohale nad ei jõudnudki. Küll aga tuli sellist asja ette Austrias, Portugalis, Leedus ja Bulgaarias, kus kolmel protsendil juhtudest brigaad pärale ei jõudnud.

Alates 2008. aastast kasutavad kõik EL-i liikmesriigid ühtselt numbrit 112.

Foto: www.kiirabi.ee

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada