Puhkus ja pausid teevad mälule head

Puhkus ja pausid teevad mälule head

New Yorgi ülikooli psühholoogiaosakonna ja neuroteaduse keskuse hiljutise uuringu tulemused näitavad, et puhkepausi tegemine kohe pärast õppetegevust või -tundi võib pakkuda ajule võimaluse uut teavet töödelda ja see edaspidiseks kasutamiseks salvestada.

Olgugi et need tulemused võivad näiliselt olla vastuolus üldlevinud arusaamaga meeldejätmisest, näiteks arvamusega, et kordamise ja harjutamisega jäävad uued asjad tõenäolisemalt meelde, viitab käesolev uuring sellele, et vahetult pärast õppetööd pausi tegemine ja ajule puhkuse andmine võib olla aja kasutamise seisukohast tõhusam.

Uuringu juhtivuurija dr Davachi sõnul „arvavad inimesed tavaliselt, et kui tahta midagi meelde jätta, tuleb tegutseda aktiivselt, näiteks õpitavat materjali korrata. Seda võibki teha ja me teame, et sellest on kasu... Kuid ma kahtlustan, et midagi hullu ei juhtu ka siis, kui lasete oma mõtted natukeseks uitama“.

Olgugi et teadlased teavad juba ammu, et uni hõlbustab teabe mällu talletamist, viitab dr Davachi sellele, et just lühike ja lõõgastav paus võibki olla teadmiste koondamise alguspunkt ning et hetkeks aja maha võtmine võib olla kasulikum kui pidev kordamine, vahendas EFintess.com.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada