hernetera-kujuline moodustis vasakul munandil 25.01.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere
avastasin mõne aja eest, et mu vasakule munandile on tekkinud mingi hernetera-kujuline moodustis. Hetkel põen ureaplasmoosi (arsti järelevalve all) ning vahetult enne seda põdesin gonorröat. Arstile olen oma murest juba rääkinud, kuid ta sõnul saan uroloogi juurde minna vaid siis, kui ureaplasmoosist lahti saan. Kuid tehaks siiski teada, miks mul munandil selline asi on ning mis haiguse sümptomiks? muidu ei saa rahulik olla, palun aidake!

tänades,
sergei

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kas see moodustis on munandil või munandikoti nahal? Suguhaiguste ravi ei ole põhjuseks uroloogile mitte saata. Kui perearst ikkagi saatekirja uroloogile ei anna, on võimalus külastada meestearsti, kus saatekirja ei nõuta, maksta haigla polikliinikus vastuvõtutasu ise või minna uroloogi eravastuvõtule.
Edu,
Ülo Zirel