Veri uriinis 10.02.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul avastati et uriinis on verd,olen 2 nädala jooksul andnud 2 uriini proovi,algul kahtlustati suguhaigust,siis põletiku aga kumbki neist polnud,enesetunne on vahel väga kehv,seljas allpool on valusid,urineerimise järel on tihti natuke kirveldav tunne aga see eriti ei häiri,väsimus ja peavalud on igapäevane asi,paaril viimasel päeval on suus olnud imelikult soolane maitse (arvatavasti oleneb millestki muust).
Minul on pärilikud tsüstid neerudes aga siiani need on andnud vaid harva tunda ,kas veri uriinis võib olla seotud tsüstidega?kui ei siis mida peaksin veel arstil kontrollima,olen 34a mees. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerutsüstide puhul võib ka esineda verd uriinis. Esmalt peaks siiski väljalülitama kasvajaliste haiguste esinemisvõimaluse: tegema ultraheli-uuringu neerudest, põiest ja eesnäärmest, määrama veres PSA ( eesnäärmekasvaja marker) ning vajadusel tegema ka kusepõie sisevaatluse.
Kui teil esineb pärilik neerude polütsüstiline degeneratsioon, peab veres määrama ka kreatiniini ja kusiaine sisalduse. Võimalik, et teil on arenenud neerude puudulikkus.
edu soovides,
Ülo Zirel