Probleem neerudega 13.08.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Selline küsimus, et mida teha kui neerud ei väljuta organismist vett nii palju kui vaja oleks (neerud ei funktsioneeri normaalselt) ning inimene on yleni turses (tegemist on naisterahvaga). Vahepeal lisandus kehakaalule stabiilselt päevas umbes 1 kg. Nüüd on see õnneks peatunud, kuid kehakaal alla ka ei lähe, kuigi naisterahvas suurt midagi ei söö. Mida süüa vms, et kehakaalu alla saada, paistetust alandada ning kuidas neerude talitust parandada?

Vastust ootama jäädes ja ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vedeliku kogunemine organismi e. tursed on tavaliselt põhjustatud tõesti neerude puudulikkusest, kuid võib olla ka südamepuudulikkuse tagajärg. Mõlemal juhul määratakse raviks diureetikumid e. organismist vett väljutavad ravimid, mis stimuleerivad neerude tööd. Neid ravimeid ei tohi omapead tarvitada. Te peaks siiski perearsti poole pöörduma, kes saab esmalt kindlaks teha tursete põhjuse ja seejärel määrata vastavalt siis kas neeruhaiguse või südamepuudulikkuse ravi.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel