9 aastane tütar pissib ikka veel igal ööl voodisse. 25.10.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 9 aastane tütar pissib ikka veel igal öösel voodisse. Perearst soovitas oodata, kuni välja kasvab, pediaater saatis võimlema.
Mitte midagi ei ole uuritud, keegi ei anna saatekirja kuhugi. Palusin lapsele laagrite jaoks Minirini - ei antud, seega jäävad tal laagrid kõik ära.
Kuivasid öösid on 1-2 kuu aja jooksul.
Oleme teinud kõike enda arvates - peale kella 18 ei joo, oleme mitu aastat öösiti (kasutult kahjuks) üles ajanud. Öösel ta ei pissi tualetis, kahe äratamise vahel pissib voodisse ikka :( Kiidame ja premeerime neid üksikuid kuivasid öid, ei pahanda ega riidle.
Mida teha, kuhu pöörduda? Oleme kõik suures stressis juba, see segab tohutult meie elu. Ööseks kuskile ei saa jääda, laps ei saa sõprade juures öösiti olle ega laagrites käia.

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Mure on kindlasti palju meelehärmi valmistav ja paraku on tõesti nii, et paaril protsendil lastest esineb öist voodimärgamist veel kuni 15 eluaastani. Mõned analüüsid võiks lapsel ikka teha (veresuhkur, uriini analüüs põletiku välistamiseks) ja selles osas tasuks ehk perearstiga uuesti nõu pidada. Ravimi kasutamise lastel päris välistada ei saa ja ametlike näidustuste kohaselt võib Minirini tüüpi ravimeid kasutada ka lastel ning seega tasuks arstiga selles osas veelkord nõu pidada.
Lisan ka ühe otseviite, kus juttu sarnasest probleemist:

http://www.inimene.ee/?disease=e&sisu=disease&did=330

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Tallinnas