Krüptorhism 27.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lgp. dr.Zirel! 10 aastasel poisil avastati mõlema munandi laskumatus. On pidama jäänud kubemekanalisse. Kas on võimalik, et saab korda ka ravimitega või on ilmtingimata vajalik operatsioon teha? Kas see mõjutab kuidagi ka tema sugulist küpsemist ning suguvõimet tulevikus? Arsti sõnul on munandid ka väiksemad kui peaksid selles vanuses olema. Laps on ka ülekaaluline. Pikkus 162cm ja kaal 80kg. Olen väga mures, kas on võimalik need testised alla tuua ja kas need ka töökorras saavad olema? Tänan teid ette asjaliku vastuse eest. Poja ema

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Operatiivne ravi on parem kui ravimid.
Kuna tegemist on komplesema probleemiga - siin teada ülekaal, munandi laskumishäire - siis tasuks nõu pidada laste endokrinoloogiga.
Ülekaalu küsimus on põhiosas siiski vanemate lahendusväljas olev küsimus.
Viljakuse osas võib sellise murega meestel hiljem probleeme olla. Enamikku sama probleemiga mehi on tänapäeva medistiin siiski suuteline aitama.
Soovitav oleks puberteedi järel meestearsti juures esmased uuringud ära teha.
Edu soovides
Margus Punab