Laps tunneb, et tal on kogu aeg 04.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Küsimus selline: 4a ja 10k lapsel on juba pool aastat pissimisega häda: käib üsna tihedalt pissil ja pärast pissimist kuivatab ennast kaua ja hõõrub oma suguelundeid. Küsimusele, miks ta seda teeb ja mida ta tunneb, väidab, et tal jäi peale pissimist ikka märjaks, tunneb, et pole päris kuiv. Ka niisama mängides, aega veetes ütleb aeg-ajalt, et tal on tussu märg. Alla laps ei pissi, aga see häda vaevab teda juba üle poole aasta. Oleme andnud proove, mis näitavad, et kõik on korras, ka ultraheli väitis kõik korras olevat (arst rääkis ka lapsega ja arvas, et midagi siiski viga on ja psühholoogiline see probleem päriselt pole), nüüd läheme veel eriarsti juurde, kus uuritakse neerusid ja põielihaste tööd. Aga viimasel perearsti juures käigul vaatas perarst ka ise, et mis seal all võib valesti olla ja ütles, et lapsel on tema hinnangul väärareng - et kusejuha auk on tupele liiga lähedal, samas ei saanud aru, mida see probleem siis tegelikult meile ja lapsele tähendab, miks see väärareng on, kui paljudel seda esineb, kas see on ealine probleem, kas see möödub, kas seda saab ravida või parandada kirurgiliselt. Arst ei osanud ka öelda, kas nimetatud vaevused on põhjustatud sellest. Põhimõtteliselt konstanteeriti, et on väärareng ja tõenäoliselt on lapsel suuremaks kasvades üsna tihti ees ootamas põiepõletik. Kas keegi oskab selgitada, milles võivad seisneda lapse probleemid ja mida saaks teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi tundub,et lapsel on väikesed häbememokad üleval kliitori piirkonnas kokku kasvanud ja esineb sünehhia.Niisugune liiteline protsess pöhjustab lapsele pidevat ärritustunnet kusiti välisava piirkonnas.Ema ise ei oskagi seda väikest erinevust tähele panna ja see ei ole ka väärareng.Soovitan lapsega minna lastekirurgile,kes väikese lõikega selle probleemi kõrvaldab.Edu soovides,Maie Väli