Põiepõletiku/prostatiidi sümptomid 03.11.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kaks kuud tagasi oli mul alakõhu trauma (peensoole kinnisti sai kukkumisel viga) ja tehti operatsioon. (Olen meessoost ja 16) Kokku oli mul kateeter umbes 3 päeva. Seejärel oli tavaline paranemine ja midagi ei märganud. Oktoobri alguses sain külma (ja oli ka palju stressi) ning seejärel olid põiepõletiku/prostatiidi sümptomid. Sain perearsti käest ravikuuriks Nolicin antibiootikume (üheks nädalaks). Need leevendasid sümptomeid, milleks olid sage urineerimine, korduva urineerimise vajaduse tunne, valulikkus ka munandites ja üldse selles piirkonnas. Seejärel tekkisid sümptomid uuesti, kuid siis vähenesid jällegi kui kirjutati meestekliinikus välja Relifex tabletid. Vahepeal oli tunne nagu poleks enam midagi häda. Üldiselt on asi paremaks läinud ja ei sega enam niivõrd. Tehti uriini analüüs ja külv, aga need olid korras. Detsembris tehakse ka sperma analüüs ning uriini lehtriga mõõtmine + jääkuriini mõõtmine. Hetkel öeldi, et kuna asi pole hullemaks läinud, siis novembris lihtsalt vaatlusperiood, et näha kuidas asjad arenevad. Pakuti välja, et trauma võis lihtsalt külma koosmõjul välja lüüa või siis sarnanevad sümptomid prostatiidi mittebakteriaalse vormiga. Mis on teie arvamus sellest? Kuidas peaks edasi käituma? Millega võib potentsiaalselt tegu olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Igaks juhuks tasuks paluda meestekliiniku arstil ära teha ka eesnäärmepõletiku eritest. Muus osas on käitumine minu arvates üsna asjalik.
Võimalik on siiski mingi mikroobi kateetrit mööda tungimine suguteedesse.
Edu soovides
Margus Punab