Pidev urineerimis vajaduse tunne 17.10.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21. naine. Probleemiks on, kui WC ära käia jääb ikka tunne, et midagi jääb põide, nii on see olnud juba üle aasta ja segab ka igapäeva elu. Öösiti wc ei käi ja uriini kogused suurenenud ei ole, samuti ei ole valulikkust.Käidud on nii uroloogi konsultatsioonil, tehtud urodünaamika ja põies mõõdetud jääkuriini-nendega oli korras. Põiepõletikku samuti ei olnud. Kuu aega tagasi käisin ka günekoloogi juures, oli tupepõletik, mis sai antibiootikumidega ravitud. Varsti lähen uuesti günekoloogi kontrolli, milliseid uuringuid ja analüüse veel vaja oleks teha, ei oska enam ise midagi teha ja kellegi poole pöörduda. Kui palju see mure günekoloogiliste probleemidega seotud on?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere-. Kui uroloogi poolt on kõik korras, siisi peab uurima gün põletike suhtes. Võimalik on tupe seen või bakteriaalne vaginoos(tupe mikrofloora muutus).Soovitav oleks teha ka uuring ureaplasmale, mis võib anda ebamääraseid kaebusi põies. Analüüsi posit. olemasolul on olemas spetsiifiline ravi, mille määrab günekoloog. dr Kadastik