Ei ole uht muna (kriptorhizm) 04.10.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kuidas tihti on operatsioonid kui üht muna ei ole 10-13 aastal inimestel, kui tihti nad on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui munad pole munandikotis, siis tuleb see üles otsida ja vajadusel eemaldada. Harva õnnestub selles vanuses meestel munand toimivana õigesse asendisse munanikotti tuua.
Antud juhul peaks alustama hormoonuuringutest, mis aitaksid selgitada, kas munand on üldse kuskil peaidus või polegi teda kaasasündinult olemas.
Soovitan vastuvõtule tulla!
Edu soovides
Margus Punab