Günekoloogilised probleemid ja sage urineerimine 30.09.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 25 aastane naine ning alates detsembrist 2008 on probleemid sellega, et korduvalt on tagasi tulnud Coli bakter (anaalseksi ei harrasta). Samuti korduvalt hädas nii tupeseenega, bakteriaalse vaginoosiga, tiheda urineerimisega (olen ka täheldanud mingil määral alaseljavalu koos urineerimise probleemidega) ning iga vahekorra järel tekivad valulikud lõhed tupepiirkonda (mis paranevad umbes 3-4 päevaga) ning ärritus-ja sügelustunne tupes. Viimane kord raviti meid mõlemat, nii tupeseene kui coli bakteri pärast. Lõhede koha pealt oleme vist probleemi lahendanud, nii minu naistearst kui partneri meestearst arvasid, et need sümptomid võivad tekkida kondoomi ja libesti kasutamisest ehk see tekitab allergiat ja nii need lõhed tekkisid. Viimased korrad nüüd ei kasutanud kondoomi ega ka libestit. Tulemus parem see, et vahekord tõesti ei olnud nii valulik ja ka lõhesid ei tekkinud ning sain vähegi vahekorda nautida. Probleemid aga jätkuvad paar päeva hiljem, hädas ikka tiheda urineerimisega ja ärritus tundega põies. Ka vahekorra ajal tekib urineerimisvajadus nind vahekorra ajal pean käima urineerimas. Urineerimisel valulikkust ei ole, aga just see pidev urineerimine ning ärritustunne ja valu tekib põide, kui urineerida ei saa.

Käin arstide vahet väga tihti, suguelu on väga häiritud, koguaeg probleemid. Partner käis ka meestearstil ning läheb uuesti analüüse andma lähiajal. Olen nagu nõiaringis, coli bakterist tekib tupeseen, kondoomi kasutada ei saa, sest siis tekib allergia, kui kondoomi ei kasuta, tekivad jälle põieprobleemid jne. Olen äärmiselt tervisliku eluviisiga, teen regulaarselt sporti ja toitun tervislikult. Äkki oskate suunata mind kuhugi poole või nõu anda? Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks pöörduda ka uroloogile, võimalik,et tegemist kroonilise põiepõletikuga. Oluline on kontrollida ka ureaplasmale, mida saab teha naistearst. Ureaplasmoos sageli põhjustab põiehäireid. Kui see on ka korras, siis peale uroloogi kontrolli soovitaks kasutada mikrofloorat parandavaid tupe preparaate. Võimalik et tegemist tupe mikroloora muutusega. Selleks on head Floragyn kapslid või Femigel .Oluline on intiimpesu spetsiaalsete apteegivahenditega ja ei soovitka kasutada pidevalt pesukaitseid, mis halvendavad tupe mikrofloorat. Tuppe ei tohi pesta seestpoolt. dr Kadastik