Meestel/poistel pissimine - püsti või istudes 13.06.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen aeg-ajalt lugenud mõnest foorumist, et soovitatakse meestel ja poistel pissida istudes selle tavapärase püsti pissimise asemel. Milline selgitus sellele on? Mille poolest on istudes pissimine tervislikum? Milliseid võimalikke terviseprobleeme tulevikus saab ennetada sellega, et ei õpetaks last kuigi varakult püsti pissima?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
meeste tervise seisukohalt pole vahet, kas kusta püsti või pikali. Probleem ilmselt selles, et mehed kusevad püstiasendis mõnikord poti äärele või sellest hoopis mööda. Et hoida kodurahu ja mitte lasta naisel enda kallal tänitada, kusevad mõned mehed istudes.
Ülo Zirel