vereanalüüsi näitaja 06.05.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,dr.Zirel!

Paluksin Teie nõuannet vereanalüüsi näitajas neerude töö kohta:
-Glomerulaarfitratsiooni kiirus(eGFR) 63,näitab noolt allapoole ja S,P-kreatiniin 84,näitab noolt ülespoole. Normid on sulgudes!
Lugupeetud kardioloog, kes uuringut teostas,mainis tähelepanuks,et kõik muud näitajad korras-aga neerude töö aeglane!
Doktor, paluksin Teie arvamust-kas peaksin tähelepanu pöörama ja eriarstiga konsulteerima?

Tänades,Sirje

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jällegi raske nõu anda, kui te ei kirjuta, kas olete mees või naine ja kui vana. Need asjad on olulised. Üldiselt võttes on kreatiniin normis, kuid filtratsioon pisut langenud. Kui te olete noor inimene, siis peaksite end näitama nefroloogile.
Ülo Zirel