delikaatne probleem... 18.04.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Ei oska selle murega kuhugi pöörduda ka, nii et otsustasin ehk siia kirjutada. kuigi ma ei tea, kas see kuulub teie kompetentsi...
Umbes aasta tagasi märkasin ,et mu uriin hakkas vahepeal väga ebameeldivalt ja tugevalt haisema. varem see peaaegu üldse ei lõhnanudki... nüüd on aga muutunud olukord lausa nii hulluks, et pean end iga kord peale tualeti kasutamist pesema ja pesu vahetama. hügieenist olen alati väga kinni pidanud, nii et selles suhtes probleemi pole olnud, aga viimasel poolel aastal on muutunud puhtuse hoidmine ülikeeruliseks, sest lehk ei taha ka pestes eriti kergelt ära kaduda.
kas mul on mingi krooniline põletik vms? mul on küll ammu leitud vasakus neerus korallkivi, aga see vaevusi ei tekita ja palavikku ka pole, ega valusid...milles probleem, ja kas üldse on probleemi
urineerimine on pisut ka sagenenud ja ka aevastades vms tuleb tihtipeale paar tilka (vahest rohkemgi ) püksi.
olen 35 aastane naine.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kõige tõenäosem, et korallkiviga kaasneb ka infektsioon, mis tekitab uriini halva lõhna. Kivi tuleb eemaldada ja siis on võimalik ka infektsioonist ja halvast lõhnast lahti saada.
Ülo Zirel