Tsüstid 17.04.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 27aastane ja mul on mõlema munandi kohal tsüstid u 3-5 mm suurused. Paar aastad tagasi leiti ultraheliga ainult üks tsüst, mille suurus oli siis 1-2 mm. Veel pidavat arsti sõnul mul olema vasakul pool kottides suured veenilaiendid. Kas ja kuidas oleks võimalik need veenilaiendid ja tsüstid eemaldada? Sest veenilaiendid pidid spermakvaliteedile halvasti mõjuma. Kui ohutu see on?

Tervitades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
munakoti veenilaiendeid ravitakse kirurgiliselt. Operatsioon kuulub uroloogias lihtsaimate kilda.
Ülo Zirel