Üliaktiivse põie sündroom 31.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Sooviksin teada,millised on üliaktiivse põie sümptomid? Kas selle kindlaks tegemiseks on vaja mingeid uuringuid? Milliseid ravimeid(nimetused) selle puhul arst kirjutab? Kas see sündroom on üldse ravitav? Kas tegu on põie haigusega või on hoopiski nii,et miski rõhub põiele? Kahtlustan endal seda,kuna pean pidevalt wc vahet jooksma,kuid samas põies mingit valullikust ei tunne-lihtsalt tekib pidevalt hädatunne.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
üliaktiivse põie sümptoomideks on sagekusesus ( vähem, kui 2 tunni järel), kusepakitsus ja raskematel juhtudel tung-uriinipidamatus (häda korral ei suuda minna tualetini, vaid enne tuleb püksi). Et seda haigust diagnoosida, tuleb välistada kuse- ja suguteede infektsioonid, suguhaigused ja närvihaigused, mis võivad samuti põiehäireid põhjustada. ÜP raviks kasutatakse põielihast lõõgastavaid ravimeid. Sündroomi välja ravida ei saa, sest ei teata haiguse põhjust, saab vaid ravimitega leevendada (nagu nt vererõhu haigust).
Ülo Zirel