Kroonilise tsüstiidi ravi 27.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen 23. aastane naine. Probleemiks 7 aastat kroonilist tsüstiiti. Kõiksugused uuringud tehtud (külv, naistearstid, kivid, kasvajad).
Proovisin pikaajalist ravi nitrofurantoiniga. Iga päev 1 tablett.
Muidu iga kuu esinenud ägedad coli bakteri poolt põhjustatud tsüstiidid kadusid. Siiski jäi esinema üksikutel päevadel tekkiv pakitsus, kõrvetustunne, pidamatus, mis ohtralt vett kaanides kadus. Nüüdseks on ravi nitrodega kestnud 5 kuud ja eile tuli taas äge põletik. Kirjutati nolicin.

Kas tekkis immuunsus nitrode vastu?

Uroloogi arvates on mul põies püsivalt elavad kapseldunud bakterid, mis ei allu ühelegi rohule.

Olen kuulnud mingisugusest põieloputusest. Ehk oskate öelda, mida see endast kujutab, kas sellest võib abi olla ja kus seda tehakse?

Või oskate midagi muud soovitada?

Parimat,
N23

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jah, vanasti olid põieloputused tsüstiitide puhul erinevate ainetega populaarsed, kuid sellel puudus tõenduspõhisus ja seetõttu enam ei viljeleta. Ega muud polegi pakkuda kui uriini hapustavad teed, üldse rohkem juua, üle vaadata hügieeniharjunused, riietus ja teha pikaaegset antibakteriaalset profülaktikat. Resistentsuse teket nitrofurantoini suhtes saab kontrollida, kui teha uriinikülv.
Ülo Zirel