eesnäärme healoomuline suurenemine 23.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen kasutanud 3-4 aastat Kamireni(doxazosini) 0,5 tabletti üks kord päevas,ööseks. Ei julge annust suurendada, alandab vererõhku, sõber kel on samad probleemid ja kasutas ka Kamireeni käis arstil ja kirjutati uut ravimit Flosin 0,4 30 tabl.(toimeaine Tamsulosiin) tootja Luxemburg, üks tablett päevas. Pidavat olema efektiivsem ja uriin väljub vabamalt, siit küsimus kas mina võiksin ka seda ravimit kasutada-proovida? Arstile (uroloogile)pääsemiseks on poole aastane järjekord,ei tea kas pääsebki? Kas see ravim on ohutu, ei tekita erilisi komplikatsioone? Olen 79 aastane ja II "järgu" diabeetik3-4 aastat juba. Lugupidamisega Elmar

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Elmar,
jah, tamsulosiin on uuema põlvkonna ravim urineerimistakistuse raviks ning ei mõjuta vererõhku. Selle ravimi proovimiseks ei pea te ootama uroloogi vastuvõtule aega. Seda saab teile määrata ka perearst.
Ülo Zirel