Valud urineerides ja palavik 20.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kaks päeva tagasi tekkisid kerged valud urineerimisel, eile öösel olid valud ka niisama. Peenisest eritus valkjat lima ja kuigi alguses külmavärinatega palavikku ei täheldanud, on see nüüd juba hommikul 37,7.
Perearst soovitas leesika teed ja kirjutas Nolicin-i. Uriin näitas põletikku
Uroloogi vastuvõtule pääsen alles kuu aja pärast.
Kas võin loota, et määratud ravi on piisav ja uroloogi juurde päästes olen juba terve?
Kas ka minu elukaaslane peaks millegi pärast muretsema?

Tänades,
Erik

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Erik,
tegemist suguteede põletikuga, mille raviga saavad perearstid eduliselt hakkama ja uroloogi polegi vaja. Kuna tegu võib olla sugulisel teel leviva infektsiooniga, siis on soovitav elukaaslasel end lasta kontrollida günekoloogi juures. Kahjuks pole teil enne ravi algust külve võetud, mistõttu ei tea, mis võiks olla põletiku tekitaja.
Ülo Zirel