kivitõbi 06.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Abikaasal oli mõned aastad tagasi eesnäärme operatioon ning põiest eemaldati kivid.Praegu on kivid tagasi (urineerides tuleb juba verd).Küsimus kui ta oleks kogu aeg palju vett joonud kas siis oleksid ka kivid tagasi tulnud?Ta tarvitab väga vähe vedelikku. Või on see paratamatus et kivid tagasi tulevad.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neil kellel on kord kusekivid olnud, esineb 60% tõenäosus, et kivid tekivad uuesti. Uuringute põhjal on leitud, et ainus asi, mis aitab kive vältida on rohke vedeliku tarbimine. Jooma peab nii palju, et uriini tekiks ööpäevas 2 liitrit või enam.
Ülo Zirel