Valu pärast urineerimist 18.02.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Juba mitu aastat olen pidanud tundma kord kolme kuu jooksul valu pärast urineerimist. Enamasti on see talvel olnud. Põie ja peenise vahelisel alal tekkib väga terav valu, mis varsti möödub. Kaasneb ka tunne nagu oleks vaja urineerida, kuigi tegelikult on see just tehtud. Olen kuulnud, et tegu võib olla infektsiooniga, aga samas on see mul üliharva ja juba aastaid. Kas tegu võib olla lihtsalt juhuste kokkulangemisega või on tõesti midagi tõsisemat? Ei ole arsti juurde kunagi kaebusega läinud, sest valu on küll ülimalt ebameeldiv ja terav, kuid samas ka lühiajaline ja pärast seda õnnekombel pikka aega ei kordu.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et tegu on kusejuha või põiekiviga. Põletik ei kulge selliste põgusate valuhoogudega.
Ülo Zirel