Põiepõletik või eesnäärme põletik? 03.01.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 33 aastane mees. Vimasel paaril aastal olen kannatanud põievaevuste all.
Vähemalt 2 korda olen abi otsinud ka oma perearstilt. Mõlemal korral on perearst võtnud minult uriinianalüüsi ning teinud sellele "kiirtesti" oma kabinetis. Kiirtest pole põletikku näidanud ning seetõttu on perearst kirjutanud retsepti Berlocid-nimelisele ravimile. Sellest on leevendus olnud väga lühiajaline. Ühel korral (paar aastat tagasi)suunas perearst mind eesnäärme ultraheli uuringule. Ultraheli uuring oli tookord korras. 2008 aasta aprillis käisin Tartus,uroloog dr.Ahse vastuvõtul. Seal tehti uus eesnäärme uuring.Eesnääre suurenenud ei ole ning ei ole ka valulik. Samas võeti ka kuseteedest mikrobioloogiline külv. Selle proovi vastus oli,et leiti mingi bakter,mis võis põhjustada vaevusi,kuid põletiku näitajad olid väga kerged. Määrati ravikuur nitrofurantoin nimelise ravimiga. Leevendus oli jällegi lühiajaline. Peale seda viimast ravikuuri pole veel uuesti jõudnud arsti poole pöörduda,õigupoolest olen segaduses,kas peaksin pöörduma meestekliinikusse,uroloogile või perearstile? Järjekordset kiirtesti tegema ei ole perearsti juurde mõtet minna. Põhilised kaebused ,mis mulle muret teevad on: sage urineerimisvajadus,kerge valu alakõhus ja alaseljas. Peale viimast ravikuuri olen sageli tarvitanud ka apteegis vabalt müügis olevat urosept-nimelist looduslikku ravimit ning ravimtaimedest valmistatud põieteed. Need leevendavad samuti kaebusi,kuid kahjuks ajutiselt. Kas nende kaebuste põhjal oskate mulle nõu anda kelle poole peaksin pöörduma ja milliseid analüüse tegema?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noorte meeste kusemishäirete ja alakõhuvalude sagedaseimaks põhjuseks on eesnäärme põletik. Peaksite pöörduma TÜK Meestekliinikusse. Nende kodulehel on kõik vajalik info olemas.
Ülo Zirel