põiepõletik ja happeline uriin 10.12.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Arstid käsivad põiepõletiku korral ja ennetamiseks süüa jõhvikaid ja juua haput mahla, et see ei lase bakteritel põieseinte külge kinnituda. Et mida hapum uriin, seda parem. Netist leitud ühe refleksioloogi artiklis on aga vastupidine info. Seal väidetakse, et liigne happelisus just põhjustab põiepõletikku, vähki, vistrikke ja kõike muud halba. Lisan selle artikli lingi http://refleksoloog.janne.googlepages.com/kehaphtasakaalust.

Kuidas on tegelikult, kas siis hapud marjad ja joogid aitavad põiepõletikku eemal hoida või mitte?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ma ei tea, kes on refleksoloog ja millega ta tegeleb. Teadus ütleb, et bakterid (v.a. tuberkuloosibakter) ei suuda elada hapus keskkonnas. Seetõttu tulebki uriini hapustada k.a. marjade ja jookidega.
Ülo Zirel