põiehädad 04.11.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24a naine ja esimest korda tundsin põiepõletiku sümptomeid 2005 suvel. pärast seda olen paaril korral saanud antibiootikumiravi. Käinud olen nii günekoloogi kui ka uroloogi vastuvõtul, positiivne oli vaid Ureaplasma parvum. Käin ujumas, trennis ja joon ligi 3tassi kohvi päevas, mis ilmselgelt on põiepõletikku soodustavad. Kui põiepõletiku sümptomid ilmnevad, olen võtnud Urocept tablette, joonud põieteed, teinud kuuma vanni, loobunud trennist-kohvist. Paraku tundub, et need kodused abivahendid aitavad vaid kuni järgmise korrani ja abi võiks ehk olla antibiootikumidest, mida paraku kirjutab vaid arst. Küsimus selles, et kuna arsti juurde sain aja dets algul, kuid valus urineerimisel, kipitus ja pidev vajadus tualetti kasutada on hetkel, siis kas kuu aja pärast on üldse mõtet arsti külastada, et teste teha (kas n-ö põiepõletiku tekitajat-põhjust on võimalik ka siis avastada)?
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
veel kord, veel kord ja veel kord - KUSEMISHÄIRETE, S.H. KA VALULIKU URINEERIMISE PÕHJUS EI OLE TINGITUD VAID PÕIEPÕLETIKUST.
Teil on diagnoositud sugulisel teel leviv haigus (ureaplasma), mis on piisav põjus kusemishäirete tekkeks.
Samas ei saa ma aru, miks uriinikülvi tegemiseks peab ootama 2 kuud. Perearsti juurde pääseb kehtiva korra järgi 3 päeva jooksul.
Ülo Zirel