Sage pissimine 19.10.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Kuue aastane poiss käib viimased neli nädalat pissil iga poole tunni tagant, öö jooksul 2 korda. Valu ei kurda. Tehtud uriini- ja vereanalüüsid mingeid pisikuid ega põletikke ei näidanud. Ka ultraheli näitas, et kõik on justkui korras. Peres mingeid muutusi ega probleeme ei ole. Mida teha, kuidas last aidata?
Ette tänades murelik vanaema.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui perearsti nõust jääb väheks, tuleks pöörduda lastearsti vastuvõtule Tallinnas või Tartus. Ega tavalise uriinianalüüsi järgi põletikku saagi diagnoosida.
Ülo Zirel